Messi pranë rikthimit te Barcelona? Flet kreu i federatës spanjolle

Messi pranë rikthimit te Barcelona? Flet kreu…

Luis Rubiales, presidenti i Federatës Spanjolle të Futboll ka shuae zërat që qarkullojnë për Messin. Në javët e fundit është folur shumë për një rikthim të mundshëm të Lionel Messit te Barcelona verën e ardhshme.

Pikëpytjeve të shumta iu ka dhënë përgjigje Luis Rubiales, presidenti i Federatës Spanjolle të Futbollit (RFEF). Në një komunikim të fundit me mediet, u shpreh i lumtur nëse diçka e tillë do të ndodhë.

Nëse ai kthehet në La Liga, ne do ta presim me krahë hapur. Unë kam pasur fatin të luaja kundër tij, megjithëse nuk e di nëse ishte me fat apo isha i pafat në fakt, më duhet të them se ai është një lojtar fantastik, i papërsëritshëm. Të gjithë spanjollët duan që lojtarët më të mirë të luajnë në ligën tonë dhe Leo është njëri prej tyre”, tha ai për mediet spanjolle.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit