Miqësorja ndaj Estonisë/ Shaqiri shënon nga pika e bardhë e penalltisë

Miqësorja ndaj Estonisë/ Shaqiri shënon nga pika…

Lojtari me origjinë shqiptare realizoi për Zvicrën, Shaqiri bëhet protegonist në ndeshjen ndaj Estonisë.  Në përballjen miqësore të luajtur në Swissporarena (Luzern), Shaqiri mori përsipër ekzekutimin e një penalltie, duke dërguar topin në rrjetë.

Zvicra po përgatitet për kampionatin europian, ku në fazën e grupeve do të sfidojë Gjermaninë, Hungarinë dhe Skocinë.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit