Mori shembullin e Musk, Meta gati të heqë nga puna mijëra punonjës

Mori shembullin e Musk, Meta gati të…

Twitter ka shkarkuar mijëra punonjës nga puna pasi platforma u ble nga Elon Musk. Mesa duket kompania Meta po merr shembullin e Twitter.

Kjo u raportua ekskluzivisht për Wall Street Journal nga burime të informuara sipas të cilave shkurtimet do të shpallen të mërkurën javën e ardhshme.

Sipas mediave, këto shkurtime do të prekin mijëra njerëz. Shtatorin e kaluar kompania kishte deklaruar se kishte 87,000 punonjës dhe, sipas asaj që raportoi gazeta amerikane e biznesit, tashmë po mendonte për një ulje prej 10% të shpenzimeve edhe përmes pushimeve nga puna.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit