Mosha thjesht një numër, 97-vjeçari garon për deputet

Mosha thjesht një numër, 97-vjeçari garon për…

Mahathir Mohamad, është politikani më me përvojë në botë. Edhe pse ështe 97-vjeç ai do të kandidojë në zgjedhjet e ardhshme parlamentar të Malajzizë.

97-vjeçari ka qenë dy herë kryeministër i Malajzisë. Ai vuan nga një sëmundje në zemër dhe ishte shtruar më spital në fillim të këtij viti. AI shprehet se nëse fiton partia e tij nuk dihet se kush do të vendoset kryeministër.

Ne nuk kemi vendosur se kush do të jetë kryeministër sepse kandidati për kryeministër është i rëndësishëm vetëm nëse fitojmë,” tha Mahathir në një konferencë shtypi.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit