Motër e vëlla rrihen me lopatë, 21-vjeçarja përfundon në spital

Motër e vëlla rrihen me lopatë, 21-vjeçarja…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të dielë, Podujevë ku motër e vëlla janë rrahur me lopatë. 

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në shtëpinë e tyre, në rrugën ‘Skenderbeu’, ku pas konfliktit i mituri fillimisht ka goditur motrën me lopatë, e pastaj ajo i është kthyer duke e goditur me lopatë po ashtu. 

Për pasojë, palët kanë pësuar lëndime trupore, dhe 21 vjeçarja është dërguar në spital për të marrë mjekimin e duhur. 

Pas përfundimit të procedurave policore, 21-vjeçares do t’i caktohet masa e ndalimit policor dhe të hetimi nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Dhunë në familje’. 

Rastet e dhunës në familje sa vijnë e shtohen çdo ditë e më shumë në vendin tonë.  

Zakonisht viktima janë gratë e vajzat të cilat përjetojnë dhunë psikike e fizike kryesisht nga familjarët e tyre. 

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit