Dalin pamjet e tërmetit në Turqi, dhjetëra të plagosur

Dalin pamjet e tërmetit në Turqi, dhjetëra…

Një tërmet i fortë me magnitudë 6 ka goditur Turqinë perëndimore pranë qytetit të Duzce. Deri tani kanë mbetur të plagosur 46 persona.

Lëkundjet ishin mjaft të forta që janë ndjerë në Stamboll dhe kryeqytetin Ankara. Raportohet se disa banorë janë hedhur nga ballkonet.

Një tërmet i dytë me magnitudë 4.7 u shënua 20 minuta pas të parit. Ministri i Brendshëm turk, Suleyman Soylu tha se nuk kishte asnjë informacion për humbje jete.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit