Mungesa e sinjalistikës rrugore shkak për aksidente, përmbyset kamionçina

Mungesa e sinjalistikës rrugore shkak për aksidente,…

Përditë ndodhin aksidente vdekjeprurëse në të gjitha akset kombëtare dhe rrugët e Shqipërisë. 

Aksidente vdekjeprurëse ndodhin edhe brenda në qytetet urbane, ku makinat aksidentojnë për vdekje këmbësorët, biçiklistët dhe motoçiklistët.  

Aksidentet brenda qendrave urbane, ndodhin në më të shumtë e rasteve nga shpejtësia e madhe e automjeteve, nga mungesa e sinjalistikës dhe e sigurisë rrugore, por edhe nga mungesa e duhur dhe profesionale e monitorimit të rrugëve nga policia rrugore. 

Mesditën e kësaj të diele një aksident është regjistruar në aksin  Shkodër-Velipojë, ku një automjet është përplasur një kamionçinë. 

Për pasojë, kamionçina është përmbysur në rrugë, teksa nga përplasja ka dëme të shumta materiale. 

Nga akisdenti është lënduar lehtë pasagjerja e cila ishte në automjet, ndërsa drejtuesi i automjetit dhe kamionçinës nuk kanë pësuar dëmtime. 

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit