Ndërron jetë gazetari i njohur sportiv

Ndërron jetë gazetari i njohur sportiv

Është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare gazetari i njohur shqiptar i sportit Nexhat Gjuzi. Gjuzi u lind në Kavajë më 13 shtator të vitit 1946.

Pjesën e parë të karrierës ja kushtoi gazetarisë dhe deri në vitet 90 u shqua si një nga gazetarët më të mirë sportiv të kohës.

Gjuzi ishte ndër themeluesit e Shoqatës së Intelektualeve Myslimanë. Ai shërbeu për disa vite si i zgjedhur i Kuvendit të Shqipërisë në poste të rëndësishme shtetërore.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit