Ndeshja Pogradeci - Butrinti shoqërohet me tensione dhe dy kartona të kuq

Ndeshja Pogradeci – Butrinti shoqërohet me tensione…

Java e 6 e kampionatit të kategorisë së dytë në futboll është shoqëruar me tension dhe dy karton të kuq në ndeshjen Pogradeci – Butrinti.

Gjithçka ka ndodhur kur luhej minuta e 11 e kësaj ndeshje dhe futbollisti Jaupaj ka pretenduar për një ndërhyrje të parregullt nga një futbollist i Pogradecit por gjyqtari i ndeshjes Egli Spahiu ka patur tjetër mendim dhe ka vazhduar lojën.

Kaq ka mjaftuar dhe futbollisti sarandiot sipas gjyqtarit nuk ka kursyer të sharat ndaj tij. Në rrethana të tilla, gjyqtari i ndeshjes ka nxjerrë kartonin e kuq por është rrethuar nga futbollistët e Butrintit por dhe ata të stolit, trajnerit dhe zyrtarët e klubit për të mos e lejuar për të kryer veprimin.

Loja është ndërprerë për më shumë se 8 minuta pasi futbollistë, trajnerë dhe zyrtarë të klubit janë marrë gjatë me gjyqtarin e ndeshjes Egli Spahiu.

Është dashur ndërhyrja e zyrtarëve të Fshf për të rikthyer e njehere tjetër normalitetin që loja të vijonte normalisht.

Me karton të kuq është nxjerrë nga pankina dhe një zyrtar i klubit.

I gjithë ky vjen dhe për shkak se pogradecarët dhe sarandjotet kërkojnë kalimin direkt në kategorinë e parë

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit