“Ndihem një humorist”/ Rrëfehet i riu senegalez që po “çmend” rrjetin me videot e tij

“Ndihem një humorist”/ Rrëfehet i riu senegalez…

Prej disa javësh ai është kthyer në një yll në rrjetin social “TikTok”. Është fjala për të riun senegalez, Khaby Lame. Së fundmi ai është kthyer në një nga ndikuesit më të mëdhenj, duke ua kaluar edhe disa personazheve të famshëm, përfshirë Chiara Ferragni.

Tashmë Lame numëron mbi 77 milionë ndjekës në “TikTok” dhe mbi 25.5 milionë ndjekës në “Instagram”. Lame një ditë më parë ka qenë i ftuar në Sky TG24 Live In Firenze.

VIDEO

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit