Ndjekësit e sulmojnë për pushimet e luksit, Roza Lati: Ika se në Tiranë më zë ankthi tani

Ndjekësit e sulmojnë për pushimet e luksit,…

Moderatorja Roza Lati ka zgjedhur të kalojë disa ditë pushimesh në Maldive. Nuk munguan fotot ku Roza shfaq linjat seksi trupore.

Komenteve ofenduese dhe mesazheve që ka marrë nga ndjekësit e saj, ajo iu është përgjigjur duke treguar pak nga jeta e saj të cilën ajo nuk e shfaq në rrjetet sociale.

Gjatë një postimi në rrjetet sociale, ajo tha se muaji tetor dhe nëntor kanë qenë një periudhë shumë e vështirë për të pasi ka vuajtur nga ankthi.

Për të gjithë ata që me shkruajnë që kam lindur për qejf, që e kam në terezi dhe bla bla bla… Tetori dhe Nëntori kanë qenë dy muajt më të vështirë për mua psikollogjikisht dhe fizikisht. Ti nuk e ke idenë sa rrija pa ngrënë bukë se me prehej oreksi nga stresi.

Unë që e manovroj gjendjen e ankthit me meditimin te pemët… as Pemët s’po më bënin më derman për ankthin që s’po më lëshonte. Kam qarë e qarë… një natë po e një natë jo…. Por të gjitha këto nuk mund ti shprehësh në instagram.

Se fundja secili ka hallet e veta. Por e rëndësishme është që… Puna aty është gjithmonë. Stresi aty është gjithmonë. Me çfarë ka shkruar Zoti nuk lufton dot. Thjeshtë shkëputu. Turn it OFF. Zhduku. Merr veten. Recharge. Trupi jonë, truri jonë, janë tempulli që ne nuk e ndërrojmë dot kurrë. Dhe duhet të kujdesemi. Boll me inboxe idjote dhe xhelozie.

Shkruaj një “E Meriton o Roza” dhe jemi në rregull. Ose nëse s’ke koment të mirë, mos shkruaj fare. Madje madje, feel free to unfolloë poqese ti vrava sytë. Flm. Klm. Rsp“, shkruan Roza.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit