Në kërkim ndërkombëtarë për trafik droge, arrestohet shqiptari në Belgjikë

Në kërkim ndërkombëtarë për trafik droge, arrestohet…

Arrestohet shqiptari në Belgjikë. Personi i vënë në pranga, ende i paidentifikuar, ishte i shpallur në kërkim që prej vitit 2014.

Ai ishte i përfshirë në një veprimtari hetimore komplekse të kryer nga Drejtoria e Hetimit Antimafia, e cila ka çuar në sekuestrimin e 18 subjekteve dhe sekuestrimin e 92 kilogramëve heroinë.

Prokurori i Përgjithshëm në Gjykatën e Apelit Bari, Zyra e Ekzekutimit Kriminal dhe Punët e Jashtme, lëshuan një urdhër arresti evropian që synonte kapjen e të arratisurit.

 Kështu nisi një aktivitet i artikuluar info-hetimor që bëri të kapjen e shqiptarit që ndodhej në Belgjikë.

I arratisuri, tashmë i riatdhesuar, u dërgua nga stafi i Policisë Kufitare në Aeroportin Leonardo Da Vinci Fiumicino.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit