Nëna e tij ishte përfshirë në një marrëdhënie dashurie jashtëmartesore, 14-vjeçari e ekzekuton me armë zjarri

Nëna e tij ishte përfshirë në një…

Një djalë 14-vjeçar vrau nënën e tij në emër të nderit përpara një gjykate në rrethin Swabi, provinca Khyber Pakhtunkhwa (KP).

Sipas njoftimeve të mediave lokale, një, Nesehat Bibi, gruaja e Zubir, banor i fshatit Naranji, Swabi, ishte sjellë në një gjykatë për seancën e çështjes së saj, ku ajo u lirua me kusht nga gjyqtari.

Pas dorëzanisë, ajo ishte ulur në dhomën e pritjes me një efektive për të përgatitur dokumentet e saj kur ndodhi ngjarja.

Sipas raporteve, një djalë iu afrua zonjës në dhomën e pritjes dhe më pas hapi zjarr ndaj saj, duke e vrarë atë në vend. Raporti thoshte se djali i ri ishte djali i saj.

Djali u përpoq të shpëtonte, por veprimi në kohë nga policia çoi në arrestimin e tij, së bashku me sekuestrimin e armës në cilësinë e provës materiale.

Sipas raporteve, gruaja ishte nënë e pesë djemve dhe tre vajzave dhe 42 vjeç. Burri i saj paraqiti një denoncim në 25 maj 2021, duke pretenduar që gruaja e tij u largua me mikun e saj dhe u martua me të. Më vonë policia i arrestoi të dy.

Policia tha se i akuzuari është 14 vjeç dhe babai i tij e inkurajoi atë që ta qëllonte nënën e tij në emër të nderit.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit