Ngacmoi seksualisht nxënësen e mitur në Berat, arrestohet mësuesi Sevet Bejo

Ngacmoi seksualisht nxënësen e mitur në Berat,…

Pas ngjarjes që tronditi vendin ditën e djeshme, ku një vajzë e mitur u përdhunua nga miku i ngushtë i babait të saj, një tjetër rast përdhunimi ka dalë në dritë.

Në shkollën 9-vjeçare të fshtatit Barç, Skrapar, ku në shkollë është vetëm një mësues, z.Servet Bejo, për klasat nga e para deri në të nëntën.

Mësohet se pas denoncimit në media mësuesi është ndaluar nga efektivët e policisë dhe prej disa orësh ndodhet në ambientet e Komisariatit të Policisë së Beratit.

Ai po merret në pyetje në lidhje me ngjarjen. Mësohet se në ambientet e policisë është shoqëruar edhe e mitura 14-vjeçe së bashku me prindërit e saj.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit