Ngjarje e rëndë në Selanik/ 15 persona djegin me pishtar një 19 vjeçar

Ngjarje e rëndë në Selanik/ 15 persona…

Një tjetër ngjarje e rëndë me rastin e mosmarrëveshjeve të tifozëve ndodhi pak pas mesnatës të dielën në Efkarpia të Selanikut.

Një grup prej rreth 15 personash sulmuan një grup të rinjsh që ishin në Sheshin Kolonel Ath. Katsia, në rezidencat e vjetra të klasës punëtore të N. Efkarpia.

Sipas Protothema, autorët e sulmit arritën të izolonin një nga ndjekësit. Ata i janë afruar dhe pasi e kanë imobilizuar, i kanë shkaktuar djegie të trupit me një pishtar.

Aksionet e menjëhershme dhe oficerët e policisë së Sigurimit nxituan në vendngjarje. Viktima 19-vjeçar dhe miqtë e tij i përshkruan policisë atë që ndodhi, por deklaruan se nuk dinin gjë kur u pyetën nëse ishte një sulm nga tifozët e një grupi nga Selaniku.

19-vjeçari u transportua në spitalin e shërbimit me djegie në shpinë dhe në këmbë.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit