Njeriu më i pasur në Indi, mbërrin në portin e Durrësit jahti i tij

Njeriu më i pasur në Indi, mbërrin…

Në portin e Durrësit ka mbërritur jahti i njeriut më të pasur në Indi. Pronari i jahtit të quajtur “Alaiya” është Laksmhi Mittal.

Në vitin 2005, “Forbes” e renditi Laksmhi Mittal si personin e tretë më të pasur në botë. Ai është qytetari i parë indian që renditet në dhjetëshen e parë në listën vjetore të botimit të njerëzve më të pasur në botë.

Alaiya ështe 111.5 metra i gjatë është i ndërtuar në vitin 1965, ka 5 suita dhe hapësira të bollshme, moderne për të bërë pushime komode.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit