Kaba: Njerëzit që po bëjnë sot historinë dhe të ardhmen!

Kaba: Njerëzit që po bëjnë sot historinë…

Dritan Kaba:

Njerezit qe po bejne sot historine dhe te ardhmen.

Ne foto eshte i riu Kyle Rittenhouse dhe gjykatesi Bruce Schroeder .

Kyle nje 17 vjeçar vitin e kaluar doli ne rruge te mbroje pronen ku punonte me arme kunder vandalisteve komuniste te BLM (Black Live Matter) qe ne emer gjoja te mbrojtjes se njerezve me ngjyre dogjen e shkaterruan pronat dhe jetet e mijera e mijera njerezve. Shkaterruan qytete, prona, dhunuan te drejtat e mijera qytetareve.

Keto dite ne Winsconsit zhvillohet gjyqi i shekullit 21.

17 vjeçari u sulmua nga nje grup vandalistesh dhe u qellua me arme dhe Kyle ne vetmbrojtje te jetes se tij qelloi dhe vrau dy nga agresoret dhe plagosi njerin.

Gjyqi ishte nje shembull i drejtesise dhe njerezve te lire.

Gjykatesi Schroeder me nje vendim te tij zhveshi nga akuzat Kyle per armembajtje. Me qindra mijera emaile e kercenuan gjykatesin dhe familjen e tij.

Biden nderhyri dhunshem me deklaratat e tij skandaloze per te ndikuar politikisht ne gjykim duke e akuzuar 17 vjeçarin si nje supermacist te bardhe!!!

Nje i ri qe dite para ngjarjes ndihmonte komshinjte per te zbutur demet e shkaterrimit te dhunes se komunisteve te rinj. Kyle doli ne ndihme te komunitetit ku jetonte.

Gjykatesi Schroeder nuk u perkul ketyre presioneve, por zhvilloi nje gjyq model.

Ky eshte shembulli i drejtesise se lire.

Gjykatesi Schroeder eshte shembulli qe i duhet drejtesise shqiptare, jo ata palo “specialiste” qe sjell Yuri.

Drejtesia amerikane keto dite do te vendose nese dhunuesit apo te njerezit e lire qe rrezikojne jeten ne mbrojtje te drejtave te tyre do fitojne.

Pjesa me e erret eshte prokurori i çeshtjei James Kraus, cili eshte sa karagjoz dhe sharlatan ka deklaruar sot ne gjykate ne fjalen mbyllese: I pandehuri duhet ta kishte lënë veten të sulmohej sepse “të gjithë rrihen ndonjëherë”.

Ky. prokuror eshte nga ata shembujt qe na sjell Yuri ne Shqiperi. Foton e ketij monstre nuk e vendos ne faqen time se ma perdhos ate.

P.S. media shqiptare nuk i ka kushtuar asnje rresht ketij gjyqi qe ne qender ka lirite e individit. Edhe ato qe quhen media te “djathta”, por jane ca paçavure injorantesh.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit