"Nuk e dija se isha në kërkim, pashë lajmet dhe erdha", Frrokaj flet pas vëtëdorëzimit

“Nuk e dija se isha në kërkim,…

Ish-kryetari i Bashkisë Lezhë Fran Frrokaj ditën e sotme është arratisur nga ambientet e Gjykatës së Apelit në Shkodër.

Atij iu caktua dënimi për 3 vite burg. Frrokaj dhe 15 ish-zyrtarë të tjerë të Bashkisë së Lezhës, akuzohen se kanë bërë tjetërsimin e 234 mijë metrave tokë në bregdetin e Ranës së Hedhun në Shëngjin.

Mësohet se pas vetëdorëzimit, Frrokaj ka deklaruar se nuk kishte si qëllim të arratisej. Ai shton se nuk e dinte se ishte në kërkim dhe pasi pa lajmet në media shkoi dhe u dorëzua.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit