Nuk e lejojnë të marrë vajzë në SHBA/ Kërcënon e ëma: Do të hedh shkollën në erë

Nuk e lejojnë të marrë vajzë në…

Një nënë që nuk lejohet të marrë fëmijën e saj akuzohet se ka kërcënuar se do të hedhë në erë një shkollë fillore në Florida .

Zyra e Sherifit të Qarkut Brevard ka ngritur akuza ligjore kundër Tiffanimarie Pirozzi, 29 vjeç, për incidentin e 5 tetorit në Shkollën Fillore University Park në Melburn, në juglindje të Orlandos, për kërcënime të rreme me bomba , shmangie të policisë dhe ndërprerje të funksionimit të shkollës.

Sipas deklaratës së lëshuar nga Fox 35, Pirozzi u ndalua nga një polic shkolle dhe iu dha një biletë trafiku dhe urdhër shkeljeje për sjelljen e tij të mëparshme armiqësore.

Në deklaratën e betuar, thuhej se Pirozzi e hodhi këtë urdhër nga dritarja e makinës para se të largohej.

Menjëherë pas kësaj, ajo telefonoi 911 duke i kërkuar një oficeri policie ta takonte në shkollë dhe i tha selisë:

“Nëse nuk më lënë të kem fëmijën tim, do ta falsifikoj ose do ta hedh në erë këtë vend.”- u shpreh nëna.

Sipas raportit të Fox35, stafi dhe studentët janë udhëzuar të strehohen aty ku janë derisa shkolla të jetë e sigurt.

Pirozzi, i cili më vonë thirri drejtorin e shkollës, iu tha se nuk do të lejohej të kthehej në shkollë për të marrë vajzën e tij.

Departamenti i Sherifit tha në një deklaratë se gruaja fillimisht kërcënoi me grusht menaxherin në fytyrë dhe më pas thirri 911 për të kërcënuar me bombë.

Pirozzi u arrestua në të njëjtën ditë dhe u vendos në paraburgimin e Zyrës së Sherifit të Qarkut Brevard.

Pirozzi, i cili u lirua me kusht prej 22,500 dollarësh më 7 tetor, është në pritje të gjykimit, tregojnë të dhënat e Brevard County.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit