Nusreti synonte të zgjeronte biznesin në Mykonos, por vendasit i shpallin “luftë”

Nusreti synonte të zgjeronte biznesin në Mykonos,…

Mykonianët kanë nisur një fushatë për të kufizuar ndotjen akustike, që po rritet në mënyrë të pakontrolluar në vendbanimin historik të Mykonos Town, duke dëmtuar funksionimin e bizneseve të tyre turistike, duke synuar bare dhe restorante të njohura të ishullit, si Caresio7, Lio, Coya, Queen, Bombooniere, Cosi, Biblos, Interni, Opia. 

Ata janë të vendosur të bllokojnë projektin e ri ambicioz të biznesmenit turk, Nusret Gokce, i njohur si Salt Bae. 

Kasapi dikur i varfër, që sot drejton me ndihmën e investitorëve 22 restorante të shtrenjta në mbarë botën, mes tyre edhe një në Mykonos, po përgatitet të zgjerojë biznesin e tij tashmë ekzistues në ishull, duke shtuar një klub argëtimi që do të presë kryesisht të pasurit, që shpenzojnë shumë. 

Këtë e kishte bërë të ditur vetë ai përmes llogarisë së tij në Instagram me 51 milionë ndjekës, në fund të nëntorit të kaluar, pas një sezoni mjaft të suksesshëm me xhiron e kasave të tij mbi 11 milionë euro. 

Në fakt, ai kishte postuar edhe një video të lidhur, ku njoftonte sipërmarrjen e tij të re, për të cilën vlerëson se do të rrisë xhiron totale të biznesit të tij në Mykonos në 20 milionë euro e më shumë, një objektiv i vështirë, por jo i pamundur për turkun që ka klientela për ta arritur atë.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit