“Oh, zot”/ Erdogan sëmuret gjatë intervistës live

“Oh, zot”/ Erdogan sëmuret gjatë intervistës live

Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan është ndjerë keq gjatë një interviste të transmetuar drejtpërdrejt nga rrjeti televiziv KANAL 7.

Teksa presidenti turk po jepte një intervistë, brenda pallatit presidencial u dëgjuan thirrjet “oh, zot”, ku gazetari bëri thirrje menjëherë për ndërprerje të intervistës dhe futje reklamash. Në videon e mëposhtme, gazetari shihet duke parë presidentin turk dhe duke u ngritur nga vendi i tij, dukshëm i shqetësuar.

Pas rreth dhjetë minutash, Recep Tayyip Erdoğan u shfaq sërish, i cili u kërkoi falje teleshikuesve dhe tha se vuante nga stomaku për shkak të lodhjes së fushatës zgjedhore.

Intervista e presidentit të Turqisë përfundoi brenda pak minutash pasi ai ishte dukshëm i tronditur. Mediat turke ndërprenë transmetimet e tyre për të mbuluar lajmin.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit