Papa Françesku: T’i jepet fund dhunës në Lindjen e Mesme

Papa Françesku: T’i jepet fund dhunës në…

Papa Françesku ka bërë një apel urgjent për t’i dhënë fund çdo veprimi që mund të nxisë një spirale dhune që rrezikon të tërheqë Lindjen e Mesme në një konflikt edhe më të madh”
Papa e tha këtë pas lutjes së tij tradicionale të së dielës në sheshin e Shën Pjetrit në Vatikan.

Lëshimi i raketave dhe dronëve nga Irani drejt Izraelit thuhet se i ishte hakmarrje për atë që zyrtarët iranianë thonë se ishte një sulm izraelit që vrau disa komandantë të lartë ushtarakë iranianë në Damask më 1 prill.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit