Parashikimi i motit sot, ja sa do të shënojë termometri

Parashikimi i motit sot, ja sa do…

Termometri dje regjistroi vlerën 40°C në qytetet Gjirokastër dhe Elbasan, ndërsa në kryeqytet shënoi 38°C.

Sot parashikohet të ketë mot të kthjellët e vranësira kalimtare në orët e mesditës përgjatë relieveve malore.

Në zonën e Alpeve vranësirat do të pasohen nga reshje lokale shiu.

Era nga veriperëndimi-perëndimi me shpejësi 1-8m/s, e shoqëruar më një valëzim të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

vendet malore 19°C deri në 35°C
vendet e ulëta 23°C deri në 39°C
vendet bregdetare 19°C deri në 34°C

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit