Përgjaket e diela, 25 të plagosur dhe një i vrarë

Përgjaket e diela, 25 të plagosur dhe…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Ohio, në qytetin e Akronit.
Sipas mediave vendase turma njerësish shkonin në urgjencë të plagosur me armë zjarri ndërsa një person ka mbetur i vrarë, disa prej të plagosurve janë në gjendje të rëndë shëndetësore.
Policia tha për mediat lokale se në vendngjarje u gjetën një armë zjarri dhe disa dhjetëra gëzhoja.

Aktualisht është e paqartë se çfarë çoi në të shtënat. Asnjë arrestim nuk është bërë për momentin.
Sipas The Associated Press një festë po bëhej në rrugë dhe në një moment u dëgjua zhurma e një arme.

Kryetari i bashkisë së Akronit, Shammas Malik dhe shefi i policisë Brian Harding në një deklaratë thanë se kushdo që ka informacion mbi ata që organizuan sulmin të lajmërojë më qëllim që t’i nxjerrim përgjegjësit para drejtësisë.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit