Përmbyset autobusi në Azerbajxhan, 2 të vdekur dhe 23 të plagosur

Përmbyset autobusi në Azerbajxhan, 2 të vdekur…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në kryeqyteti Baku, në Azerbajxhan. Një autobus u përmbys ku dy persona u vranë dhe 23 të tjerë u plagosën.

Mësohet se shkaku paraprak i aksidentit u konstatua humbja e kontrollit të autobusit nga drejtuesi i mjetit.

19 gra, janë shtruar në spital me lëndime të ndryshme, njoftuan autoritetet shëndetësore. Në vendngjarje janë dërguar dhjetë ekipe mjekësore.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit