Përplasi për vdekje ish-kunatin, Albert Kaca dënohet me 3 vite burg

Përplasi për vdekje ish-kunatin, Albert Kaca dënohet…

Dënohet me 30-vite burg Albert Kacen, i riu që përplasi për vdekje me makinë ish-kunatin e tij.

Ngjarja ndodhi në Ishull-Lezhë, në vitin 2019-të.

32-vjeçari u gjet fajtor për veprën “Vrasje e kryer brenda rrethit familjar”.

Vendimi u dha në mungesë nga trupa gjykuese e kryesuar nga gjyqtari Artan Hajredinaj, ndërsa prokuroria kishte kërkuar dënimin e të pandehurit me 35-vite burg.

Ngjarja ka ndodhur në 21 shtator të vitit 2019, ku marrëdhëniet mes Menës dhe Kacës ishin përkeqësuar pasi Mena kishte vendosur t’ia divorconte motrën.

Përplasi për vdekje ish-kunatin, ja sa vite burg kërkon Prokuroria për Albert Kacën
Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit