Përplasi për vdekje me skaf 7-vjeçaren në Himarë, 15 vite burg për ish-policin Tase

Përplasi për vdekje me skaf 7-vjeçaren në…

Pushimet e familjes Avdia të cilët erdhën nga Anglia në Atdhe përfunduan në tragjedi në gusht të vitit 2022. Teksa ata po pushonin në Potam të Himarës vogëlushja e tyre shtatë vjeçare Jonada Avdia u godit nga një skaf që drejtohej nga , Arjan Tase i cili u afrua shumë pranë bregut ku vogëlushja luante me babain e saj dhe e përplasi atë për vdekje.

Ditën e sotme Prokuroria e Vlorës ka kërkuar në total 15 vite burg për ish-policin Arjan Tase, i cili përplasi për vdekje me skaf 7-vjeçaren. Ish polici Tase akuzohet nga Prokuroria për veprën penale ‘Vrasje me dashje’.

Në lidhje me të pandehurin Arjan Tase, nga analiza e akteve të administruara gjatë hetimit, kqyrja e vendit të ngjarjes, e pamjeve filmike, provohet të ketë konsumuar elementët e veprës penale të “Vrasje me dashje” parashikuar nga neni 76 i Kodit Penal në formën e dashjes indirekte.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit