“Përqafimi i lamtumirës”, Toni Kross e mbyll me triumf karrierën e tij

“Përqafimi i lamtumirës”, Toni Kross e mbyll…

Real Madrid u kurorëzua këtë të shtunë për të 15 herë si fitues të Uefa Champions League. Më një lojë të kujdesshme dhe tepër pragmatiste, “Los Blancos” zbërthyen mjeshtërisht kundërshtarin e Borusia Dortmund, duke shënuar dy gola në pak minuta.

Por gëzimi i kësaj fitoreje ka dhe anën tjetër, ka mërzitur jo pak tifozët dhe ata që “jetojnë” me këtë sport të magjishëm.

Futbollisti gjerman Toni Kross kishte ndeshjen e tij të fundit me “Mbretërit e Evropës”,  Real Madridin. Karriera e gjermanit në klub mbyllet me triumfin e gjashtë të Ligës së Kampionëve

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit