Përsëri tërmet i fortë në Greqi, sa ishte magnituda

Përsëri tërmet i fortë në Greqi, sa…

Greqia u godit pak ditë më parë nga një tërmet i fortë, teksa të martën është goditur nga një tjetër tërmet me magnitudë 4.2. Tërmeti goditi  zonën e Volimes, në Zakynthos pak pas orës 1 pasdite të së martës.

Sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit të Athinës, dridhja kishte një thellësi fokale prej dhjetë kilometrash dhe epiqendra e saj ishte e vendosur 25 kilometra në perëndim të Volimes.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit