Plagosi kryebashkiakun e Divjakës, prindërit e autorit shërthejnë në lot

Plagosi kryebashkiakun e Divjakës, prindërit e autorit…

Gjykata ka dhënë masën “arrest me burg” për Orges Xhelilin. Ky i fundit disa ditë më parë plagosi me thikë kryebashkiakun e Divjakës Fredi Kokoneshin dhe shoferin e tij.

Xhelili është shoqëruar nga prindërit e tij të cilët janë përlotur teksa shohin djalin e tyre të prangosur në fugonin që mbërriti në Gjykatë. Gjatë shoqërimit Xhelili u pa të mbante kokën ulur.

Abas Xhelili(babai i të akuzuarit) tha se djali është provokuar nga persona që rrinë pas kryetarit. Midis tyre ka patur një debat më parë lidhur me largimin nga puna.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit