Plagosi me armë fqinjin e tij, vetëdorëzohet 31-vjeçari

Plagosi me armë fqinjin e tij, vetëdorëzohet…

Është vetëdorëzuar në polici shtetasi me iniciale A. K.(K)., 31 vjeç, banues në Tiranë. Para dy ditësh ky shtetas u konfliktua me fqinjin e tij, shtetasin Xh. K.. Sherri agravoi në përdorimin e armës. Pas ngjarjes, autori është vetëdorëzuar në polici.

Vetëdorëzohet në Polici, 31-vjeçari që plagosi me armë zjarri fqinjin e tij, më datë 17.02.2024. Sekuestrohet arma e zjarrit pistoletë e dyshuar e përdorur për plagosjen dhe sasi municioni luftarak. Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve Ndaj Personit në DVP Tiranë ndaluan shtetasin A. K.(K)., 31 vjeç, banues në Tiranë. Ky shtetas, më datë 17.02.2024, rreth orës 17:35, në rrugën “Haki Shehu”, Tiranë, është konfliktuar për motive të dobëta, me fqinjin e tij, shtetasin Xh. K., dhe gjatë konfliktit e ka qëlluar atë me armë zjarri. Si pasojë shtetasi Xh. K. është dëmtuar. Aktualisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit pistoletë, e dyshuar e përdorur gjatë ngjarjes, dhe sasi municioni luftarak“, njofton policia.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjjthshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit