Plantacion me kanabis në Malësi të Madhe, arrestohet 52-vjeçari

Plantacion me kanabis në Malësi të Madhe,…

27 sera të mbjella me kanabis janë zbuluar nga policia në Malësi të Madhe. Serat ishin ngritur në një krater që ka shërbyer për marrje inertesh, në vendin e quajtur “Badra e Mehajve” dhe gjatë kontrollit në to policia gjeti të kultivuar në kubikë, rreth 8000 fidanë kanabis.

Sipas uniformave blu serat shërbenin  vetëm për kultivimin e fidanëve të cilët ishin bërë gati për t’u shpërndarë me qëllim për t’u kultivuar në tokë.

Gjatë opercionit në pranga përfundoi një 52-vjecar, Nesti Delaj, i cili dyshohet se është organizatori i kësaj veprimtarie të paligjshme. Gjatë kontrollit në banesën e tij, uniformat blu gjetën tre armë gjahu dhe municion luftarak.

Po ashtu policia procedoi në gjendje të lirë për shpërdorim detyre 3 punonjës të Bashkisë së Malësisë së Madhe.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit