Plas keq 'arma' në resortin meksikan, vriten dy turistë kanadezë

Plas keq ‘arma’ në resortin meksikan, vriten…

Një përplasje me armë zjarri ka bërë që të humbin jetën 2 turistët kanadezë. Ngjarja ka ndodhur në një vendpushim pranë Kankunit në bregun e Karaibeve të Meksikës.

Dy turistët ndodheshin në resortin e pasur dhe kishin precedentë penalë, thanë zyrtarët meksikanë për policinë kanadeze.

Policia meksikane është në kërkim të një personi tjetër që mendohet se ka qëlluar me të shtëna, i cili ishte gjithashtu me precedentë të theksuara kriminalë në Kanada.

Ndrërkohë, tre persona u plagosën dhe u dërguan në spital.

Pamjet e kamerave të sigurisë tregojnë një burrë me një kostum gri dhe maskë të zezë për fytyrën duke mbajtur një armë përpara një peizazhi të gjelbër.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit