Po bënin gara me makinë, vdesin tre të rinj në Kosovë

Po bënin gara me makinë, vdesin tre…

Një aksident tragjik është regjistruar në autostradën ‘Ibrahim Rugova’ në afërsi të Prizrenit. Si pasojë e ngjarjes kanë ndërruar jetë në lule të rinisë, 3 djem. Lordi Syla, Molos Delija dhe Nue Bibaj, të tre të moshës rreth 20 vjeçare kanë mbetur viktimë të aksidentit fatal.

Shoferi i cili ka përplasur djemtë për vdekje është Arlind Syla, familjar i Lordi Sylës. Aksidenti është shkaktuar si pasojë e garave me makina. Arlind Syla ishte në makinë duke ecur me shpejtësi kur ka përplasur persona të cilët po qëndronin pranë autostradës dhe ishin duke e ndjekur garën.

3 persona kanë ndërruar jetë dhe 3 të tjerë janë plagosur.

Ngjarja është filmuar nga njëri prej shokve të djemve i cili po ndiqte nga afër garën që rezultoi fatale për Lordi Syla, Molos Delija dhe Nue Bibaj.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit