Po dëgjonte këngë ukrainase, rusi dënohet me gjobë dhe burg

Po dëgjonte këngë ukrainase, rusi dënohet me…

OVD, grupi rus i të drejtave të njeriut ka raportuar se një burrë në Moskë është dënuar me 15 ditë burg. Ai është gjobitur 50,000 rubla (708 £) pasi po dëgjonte këngë ukrainase në makinën e tij.

Usov, babai i katër fëmijëve u arrestua nën akuzën ‘mosbindje ndaj policisë dhe diskreditim të forcave të armatosura të Federatës Ruse’, shkruan skynews.

Të hënën, Moska lëshoi ​​dhjetëra raketa në qytetet kryesore të Ukrainës. Kanë mbetur të vdekur 19 persona dhe 105 të plagosur.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit