Po kalonte kokainë në Itali, arrestohet në Kakavijë 26-vjeçari nga Siçilia

Po kalonte kokainë në Itali, arrestohet në…

Një person me shtetësi italiane u arrestua të dielën nga policia kufitare e Kakavijës, pasi është kapur me kokainë në makinë.

Në pranga ka rënë 26-vjeçari D. G., banues në Siçili, të cilit i është zbuluar lënda narkotike në dalje të Republikës së Shqipërisë, gjatë kontrollit në vijën e dytë.

“Shërbimet e Policisë Kufitare Kakavije, si rezultat i shtimit të kontrolleve me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, bazuar dhe në analizën e riskut, në dalje të RSH-së, kanë kaluar për kontroll në vijën e dytë automjetin Camper “Fiat” që drejtohej shtetasi italian D. G., 26 vjeç, banues në Siçili.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit