Po kthehej nga një ndeshje futbolli, humb jetën në Greqi 26-vjeçari shqiptar

Po kthehej nga një ndeshje futbolli, humb…

Një 26-vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në një aksident në aksin Seksklou – Volos në Greqi. Aksidenti i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme rreth orës 18:00, kur 26 vjeçari Serxho Sula, po kthehej nga Rizomylos, ku kishte shkuar për të ndjekur ndeshjen e futbollit mes Asteras dhe Thereas Agrias.

Mediat helene raportojnë se motori me të cilin po udhëtonte me gjasë ka rrëshqitur në sipërfaqen e rrugës dhe ka dalë nga rruga, ku si pasojë është përplasur në parmakë dhe ka shkaktuar vdekjen tragjike të të riut shqiptar. Serxho Sula, me origjinë shqiptare, jetonte në Nea Ionia Volos dhe kishte një dobësi të veçantë për motorët.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit