‘Po na vrasin’/ Qytetari denoncon kullën e re që po ndërtohet te Liqeni: Kanë bërë dëme te pallati ngjitur, nuk po dalim dot...

‘Po na vrasin’/ Qytetari denoncon kullën e…

Babëzia e miqve të Rilindjes, përveçse nuk pyet për natyrën e mjediset e gjelbërta të Shqipërisë, vë në rrezik edhe jetët e banorëve.

I tillë është rasti i një pallati që po ndërtohet në afërsi të Kopshtit Zoologjik, tek ish Lion Park.

Një qytetar i zonës, ka shkruar në redaksinë e “GazetaAtdheu”, ku tregon se i janë shkaktuar dëme pallatit ekzistue.

Ndërkohë, gjithashtu i është zënë edhe hyrja banorëve nga mjetet e ndërtimit të kullës së re.

Qytetari shprehet se po i vrasin brenda në shtëpi.

Denoncimi i qytetarit:

Tek ish lion park po ndertohet nje pallat me toke pa leje dhe jo te rregullt, dhe nderko i eshte zene hyrja dhe i jane shkaktuar deme pallatit egzistues ngjitur me lion park. I eshte zene hyrja banoreve dhe nuk mund te dalin. Plus demeve te shkaktuara ne pallat. Shiko afersine me objektin. Do vrasin njerez

[ngg src=”galleries” ids=”228″ display=”basic_imagebrowser”]LEXO EDHE:

FOTO/ Veliaj betonizon Liqenin e Tiranës, nis ndërtimi i kullës 17-katëshe

/Gazetaatdheu.com/

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit