Policia e Spanjës godet bandën e drogës ‘Huesca’, kush është shqiptari i besuar i “bosit të madh”

Policia e Spanjës godet bandën e drogës…

Autoritetet spanjolle kanë goditur finalizuar me sukses operacionin e koduar “Trident” ku në pranga kanë rënë 12 persona, mes tyre dhe shqiptarë. Ata kanë çmontuar tre plantacione me 8 200 rrënjë kanabis.

Mediat spanjolle bëjnë me dije se  grupi operonte në Huesca. Hetimi ka nisur në vitin 2020 dhe personat e arrestuar akuzohen për kultivim droge dhe trafikim të saj.

Mes të arrestuarve kishte ishte dhe një shqiptar, i cili sipas informacioneve mësohet se bashkëpunonte me drejtuesin e grupit dhe po ashtu me një toger nga policia. Grupi drejtohej nga një i ri, ndërsa shtetasi shqiptar merrej me trafikimit dhe kultivimin e kanabisit. Për të fshehur gjurmët ai ishte i pajisur me një pasaportë të rremë.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit