Policia kap çiftin rom, ata "tradhëtojnë" shqiptarin: Ai na furnizon

Policia kap çiftin rom, ata “tradhëtojnë” shqiptarin:…

Me 50 000 doza heroine, me vlerë mbi 300 000 euro, një çift rom u kap në servisin e makinave Almyros në Athinë.

Në dëshminë e tyre, ata deklaruan se furnizuesi i tyre ishte një shqiptar, me destinacion Selanikun.

Mediat greke bëjnë se çifti janë janë pikasur pasditen e së shtunës në një servis makinash në Almyros, teksa janë ndaluar sapo kanë hipur në makinën e tyre.

Në kontrollin e kryer brenda automjetit, u gjetën të fshehura në muret brenda dyerve të shoferit dhe pasagjerit, dhjetë pako heroinë me peshë totale 10.099 gram dhe një celular i përdorur nga të dy për transaksionet e tyre të paligjshme.

Gjithashtu, 32-vjeçarit iu gjet edhe shuma prej 400 eurosh si të ardhura nga trafiku i drogës.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit