Politika në zi| Humb jetën deputetja e njohur shqiptare

Politika në zi| Humb jetën deputetja e…

Lajm i trishtë për skenën politike. Ndërron jetë Lumnie Kajtazi-Hyseni, ish-deputete e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Lajmin e hidhur e ka njoftuar zyrtari i LDK-së, Ekrem Hyseni.

Kajtazi-Hyseni ishte njëkohësisht edhe nënkryetare e Komunës së Podujevës dhe kryetare e Forumit të Gruas së LDK-së.

“Na pikëlloi shumë lajmi për shkuarjen në amshim të veprimtarës së devotshme, Lumnie Kajtazi-Hyseni. Ajo për shume vite ishte edhe pjese e jetës publike, duke ushtruar funksione të ndryshme në nivel lokal e qendror. Deputete, nënkryetare e Komunës së Podujevës dhe kryetare e Frorumit të Gruas së LDK-së në Podujevë, ishin disa nga funksionet e saj”, ka shkruar midis të tjerash Hyseni në rrjete sociale.

Postimi i plotë:

Na pikëlloi shumë lajmi për shkuarjen në amshim të veprimtarës së devotshme, Lumnie Kajtazi-Hyseni.

Ajo për shume vite ishte edhe pjese e jetës publike, duke ushtruar funksione të ndryshme në nivel lokal e qendror.

Deputete, nënkryetare e Komunës së Podujevës dhe kryetare e Frorumit të Gruas së LDK-së në Podujevë, ishin disa nga funksionet e saj.

Ajo la pas vetës një trashëgimi të madhe dhe kontribut të rëndësishëm për vendin edhe në fushën e arsimit, si mësimdhënëse dhe drejtoreshë.

Shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjet Kajtazi dhe Hyseni.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit