Primaret për Bashkinë Tiranë, Adriana Kalaja futet në garë

Primaret për Bashkinë Tiranë, Adriana Kalaja futet…

Kanë mbetur vetëm dy ditë nga afati i fundit për prezantimon e primareve për PD në zgjedhjet lokale.

Avokatja Adriana Kalaja ka shprehur kandidaturën e saj për Bashkinë e Tiranëa. Ajo bëhet kështu kandidatja e katërt që dorëzon kandidaturën për bashkinë e Tiranës. Deri tani kanë shprehur interes Gent Bogdani, Belind Këlliçi dhe Ilir Alimehmeti.

Ajo është një kandidate jo politike dhe rezultati që do të marrë në primaret që do të zhvillohen mes demokratëve, duhet të jetë më i lartë se Këlliçi e Bogdani, dhe Alimehmeti që të konfirmohet zyrtarisht si kandidaturë e PD dhe Partisë së Lirisë përballë Erion Veliajt

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit