Prishtinë/ Bie ashensori, lëndohen 8 persona, mes tyre edhe një grua shtatzëne

Prishtinë/ Bie ashensori, lëndohen 8 persona, mes…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e shkuar në Prishtinë. Mësohet se në një pallat në lagjen Emshir është shkëputur ashensori dhe ka rënë nga kati i dytë në bodrum. Si pasojë janë lënduar 8 persona,  mes tyre dy fëmijë dhe një grua shtatzëne.

 Një banor u shpreh se s kanë probleme të shpeshta me këtë ashensor, i cili nuk kishte as 24 orë që ishte vënë në funksion pas një kontrolli. “Gruaja shtatzënë edhe dy fëmijët kanë pësuar traumë të madhe”, u shpreh një banor.

Në shkurt të këtij viti në ashensorin e  po kësaj ndërtese u lënduan 5 gra, njëra prej tyre pësoi fraktura të rënda.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit