Protesta e Berishës| Policia arreston protestuesit që u lënduan nga ‘çunat me kapuça’ të Bashës

Protesta e Berishës| Policia arreston protestuesit që…

Në selinë e PD-së kanë zbarkuar forcat RENEA, teksa ka nisur arrestimi i protestuesve që morën pjesë në protestën e thirrur nga Sali Berisha. Policia ka nisur me prangosjen e protestuesve, teksa nuk dihet arsyeja. Me të zbarkuar në seli, policia ka përdorur gaz lotsjellës dhe ujë për të shpërndarë turmën, ndërsa vlen të theksohet se protestuesit e Berishës u plagosën nga mjetet të forta dhe u sulmuan me gaz lotsjellës nga ‘çunat me kapuça’ të Bashës.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit