Protesta kundër traut/ Banorët në Divjakë përplasen me policinë, thyejnë xhamat e kabinës

Protesta kundër traut/ Banorët në Divjakë përplasen…

Prej ditësh banorët e Divjakës po protestojnë, për vendosjen e traut që të çon më zonën e parkut. Sërish sot banorët e Divjakës janë mbledhur për t’i thënë jo vendosjes së një blloku që do të caktonte një tarifë për të hyrë brenda parkut të Karavastasë.

Banorët janë përplasur me policinë gjatë protestës, ndërsa ata kanë thyer edhe xhamat e kabinës. Sipas informacioneve të marra, trau do të vendoset pas një vendimi të marrë nga Ministria e Turizmit dhe Mjedisit për vjeljen e të ardhurave nga zonat turistike.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit