Pse kushtojnë shtrenjtë ushqimet në Shqipëri? Mira Pogaçi: Furnizohemi nga BE, paketimet tona janë më të vogla dhe…

Pse kushtojnë shtrenjtë ushqimet në Shqipëri? Mira…
Mira Pogaçi u shpreh se Shqipëri furnizohet nga vendet e Bashkimit Europian dhe në çmim përfshihet edhe kosotoja e transportit.
Featured image of article: Pse kushtojnë shtrenjtë ushqimet në Shqipëri? Mira Pogaçi: Furnizohemi nga BE, paketimet tona janë më të vogla dhe…

Mira Pogaçi, analiste biznesi ka “zbuluar” arsyen se përse ushqimet në Shqipëri kushtojnë më shumë se vendet e rajonit.

E ftuar në emisionin “Opinion”, Pogaçi u shpreh se Shqipëri furnizohet nga vendet e Bashkimit Europian dhe në çmim përfshihet edhe kosotoja e transportit.

Shqipëria furnizohet nga vendet e BE, çka do të thotë se kanë çmim më të lartë. Raftet tona në markete, krahasuar me të Kosovës, paketimet tona janë më të vogla dhe më të shtrenjta,”-u shpreh analistja.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit