PSG s’ka portier titullar për ndeshjen e radhës, milionat e sheikëve nuk mjaftojnë

PSG s’ka portier titullar për ndeshjen e…

Sheikët kanë harxhuar miliona euro për të pasur një ekip vetëm me yje, por edhe yjet nuk mjaftojnë në këtë rast. Një situatë paradoksale po ndodh në kampin e PSG ku parizienët rrezikojnë të kenë portier në ndeshjen e radhës ndaj Nice për çerekfinalen e Kupës së Francë.

Afrimi i bujshëm, Donnarumma nuk është në gjendje të luaj për shkak të një dëmtimi që do e mbajë larg portës për të paktën edhe 10 ditë . Nga ana tjetër Navas është i grumbulluar me Kosta Rikën për ndeshjet eliminatore. Portieri i tretë Letellier, aktualisht është i dëmtuar dhe nuk dihet nëse ai do të jetë i disponueshëm për ndeshjen e së hënës.

Nëse Letellier nuk shërohet përfundimisht, trajneri argjentinas do të duhet të marrë nga ekipi i të rinjve për ndeshjen e Nice. Dy opsionet në dispozicion të PSG-së janë Franchi dhe Lavalle, dy portierë të rinj që ende nuk e dinë se si është të debutosh me ekipin e parë dhe të hënën, do të shuajmë çdo dyshim për këtë situate aspak normale.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit