Publikohet fotoja, ky është biznesmeni që vendosi tritolin në shtëpinë e Armand Dukës

Publikohet fotoja, ky është biznesmeni që vendosi…

Një tritol i fuqishëm shpërtheu në shtëpinë e kreut të FSHF dhe kjo pas tensionet me Erion Veliajn. Pas ngjarjes është identifikuar autori i dyshuar për shpërthimin me eksploziv pranë shtëpisë së Armando Dukës. I arrestuari është 34-vjeçari Arlen Hasanaj, bashkëpronar në një kompani në Durrës, në të cilën ka 50% të aksioneve dhe është administrator i saj. Autori i dyshuar për shpërthimin me eksploziv në banesën e Dukës, është banues në të njëjtën lagje me kreun e FSHF. Mësohet se para ngjarjes, autori ka ardhur me një ML nga Porti në drejtim të lagjes numër 4, ku ka marrë 100 gramë tritol, dhe e ka hedhur në portën e shtëpisë së Dukës.

Arlen Hasanaj

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit