Punonjëset e fabrikës së telit në Bathore dërgohen me urgjencë në QSUT

Punonjëset e fabrikës së telit në Bathore…

Ditën e sotme disa punonjëse të një fabrike teli në Bathore, janë transferuar me urgjencë në QSUT, pasi nuk janë ndjerë mirë. 

Në njoftimin për media bëhet e ditur se punonjëset kanë shfaqur shenja asfiksie. 

Më datë 25.05.2023, janë paraqitur për kontroll mjekësor në QSUT disa punonjëse të një fabrike teli në Bathore, të cilat gjatë qëndrimit në ambientet e punës nuk janë ndjerë mirë dhe kanë shfaqur shenja asfiksie. Dy prej këtyre punonjëseve, shtetaset T. D., 42 vjeçe, dhe F. N., 47 vjeçe, ndodhen aktualisht në spital, nën kujdesin e mjekëve”, njofton policia. 

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit