“Rama i ndau lekët me 10 dashnoret e tij”, Bushati ironik ndaj Ramës, e kritikon ashpër

“Rama i ndau lekët me 10 dashnoret…

Analisti Andi Bushati, i ftuar në emisionin ‘Open’ e ka komentuar menxhimin e pandemisë nga qeveria Rama me anën e një anektode pikante. Bushati shprehet se nëse e konsiderojmë shtetin si një familje, dhe popullinë si pjestarë të kësaj familjeje, atëherë mund të themi se Rama lekët i çoi për kurimin e dashnoreve dhe jo për familjen. Me ironi termin ‘dashnore’ Bushati e përdor për oligarkët dhe koncesionet qeveritare.

“Do ta tregoj menaxhimin e pandemisë nga qeveria me një anekdotë. Ne jemi si një familje normale që të gjithë lekët që kemi i hedhim për të shëruar dikë që na sëmuret. Lekët e hedhura për shërimin e vëllait apo babait nuk ishte keq, por ka baballarë që lekët e ngelura i ndajnë me djalin, vajzën dhe gruan. Por ka dhe baballarë që këta lekë i ndajnë me dashnoret, siç i ndan kryeministri me oligarkët. Rama i ndau lekët me 10 dashnoret e tij”- tha Bushati.

 

burimi: faxweb

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit